LAJME / E Mërkurë 17 Gusht 2022, 16:04

Do hakmerrej? U kap me Fluturën gjatë tentativës për të kryer atentat, Sherniku mik me Brilant Martinajn

Gjatë ditës së sotme u arrestua Nikoll Sherniku dhe Flutura Berisha.

Dyshja u kap në mjetin tip “Toyota”, të parkuar në afërsi të një pallati në Kune, Shëngjin, teksa mësohet se janë arrestuar gjatë tentativës së dyshuar për të kryer një atentat.

Në makinën ku ndodheshin Flutura dhe Nikolli, ishte një i mitur 15-vjeçar si dhe u konstatua edhe armë tip ka lla shnikov i mbushur me plumb gati për qitje, si dhe dy radio marrës.

Sa i përket Shernikut, ai është i dyshuari kryesor i vra sjes së efektivit të FNSH-së, Xhulio Prela dhe ishte lënë në “arrest shtëpie”.

Dyshimet se mund të kryente një atentat lindin pasi 28-vjeçari, Nikoll Sherniku ka qenë mik i Brilant Martinajt, i riu që mbeti i vr arë në një a tentat me ar më zj arri së bashku me dy shokët e tij disa javë më parë në Fushë Krujë.

Ndaj dhe dyshohet se Sherniku ishte bërë gati të v riste sot për hak marrje ndaj shokut.