LAJME / E Shtunë 19 Dhjetor 2020, 23:11

Ku po shkon kjo botë/ 14 vjecares i bëjnë të zezën e madhe 7 djemtë në Greqi: Ata më…

Një ngjarje ka ndodhur në Selanik, Greqi ku një 14-vjeçare është ?kap me z.or? nga 7 shokët e saj.

Mediat greke bëjnë me dije se 14-vjeçarja është ?kap me z.or? nga 7 persona të moshë 13 deri në 17-vjeç në një banesë të br.aktisur në Selanik.

14-vjeçarja është ftuar nga një shoku i saj i klasës, që të shkonte në godinën e br.aktisur, për të pirë një cigare teksa i tha se më të do të ishte edhe një shok i tij. Kur vajza kishte mbërritur në godinë kishte parë që aty kishte shumë persona dhe kishte tentuar të largohej, por grupi prej 7 të m.iturish 6 grekë dhe një shqiptar nuk e lanë dhe e mbajtën me fo.rce.

Ajo në po lici është shprehur se djemtë i mbyllën sytë dhe filluan ta pre kin dhe më pas e ?kapen me z.or?.

14-vjeçarja ngjarjen ia ka treguar shoqes së ngushte, e cila ka njoftuar nënën e saj dhe më pas nëna e saj ka njoftuar familjen e vajzes.

Mbrëmjen e djeshme 14-vjeçarja e shoqëruar nga nëna e saj ka bërë de.nonci.min në po licinë e Selanikut.

7 të mi.t.urit janë arr.e.st.uar, teksa autoritetet greke po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes