SHOWBIZ / E Hënë 13 Shtator 2021, 19:07

Alketa na prezanton per here te pare me motren e saj bukuroshe..Ja sa shume ngjajne dy motrat Vejsiu

Alketa Vejsiu njihet si moderatorja super e suksesshme, e cila ka arritur te fitoje zemrat e publikit qe me daljet e saj te para ne ekran. Ajo eshte personazh shume i njohur dhe i dashur, madje ka drejtuar disa nga emisionet me te ndjekura dhe ne ze dekadat e fundit.

Prezantuesja eshte shume origjinale dhe e cilter ne skene, gje kjo e cila e ben qe te ndricoje pozitivitet dhe te marre vemendjen e te gjitheve kur flet ne skena te medha. Pervec emisioneve te medha ne Shqiperi, bukuroshja na beri shume krenare si komb, pasi mori pjese ne programin shume madheshtor dhe jashte shtetit.

Duke permbushur endrren e saj qe kur ka qene femije, ajo u be pjese e festivalit ne ‘Sanremo’, Itali. Ajo moderoi me nje mjeshteri te jashtezakondshme festivalin, dhe te gjithe dolen shume te kenaqur, dhe teper krenare per te.

Alketa per me teper ka dhe mijera ndjekesa ne instagramin e saj, te cilet presin me padurim postimet e saj dhe te shohin momentet me te bukura nga dita e bukuroshes. Shpesh e kemi pare dhe te ndaje momente te vecanta me familjaret e saj, edhe pse fytyrat e tyre preferon ti mbaje sa me private.

Nje zgjedhje e tille e dime te gjithe, po ashtu dhe e respektojme kete vendim te saj. Por, jo me larg se pak ore me pare, moderatorja ka ndare disa video e foto me nje nga personat e saj me te dashur, me te cilen nuk e kishim pare te dilte ndonjehere ne publik.