SHËNDET / E Hënë 1 Mars 2021, 19:07

Ideale për personat që janë mbi 50 vjeç dhe kanë probleme me zemrën: Konsumoni cdo mëngjes 1 lugë çaji me

Sipas shkencëtarëve, kanella duhet të jetë pjesë e dietës sonë të përditshme për shkak të përfitimeve të shumta shëndetësore. Ndryshe konsiderohet si një mrekulli.

Kjo erëz ka një sasi të lartë të kalciumit. Me një sasi prej 38.07 mg për 100 gram, kanella është një nga ushqimet me më shumë hekur.

Çfarë ndodh me trupin tuaj pas 1 lugë çaji me kanellë pluhur?

Përmirëson tretjen dhe lehtëson problemet e tretjes.

Trupi juaj i përgjigjet insulinës në mënyrë më efektive dhe rregullon nivelet e sheqerit në gj. ak.

Përmirëson qarkullimin e gja. kut dhe ka efekt antikoagulues.


Përmirëson funksionin kognitiv dhe kujtesën e cila është arsyeja pse është ideale për njerëzit që vuajnë nga çrregullime neur.odegje nerative të tilla si së. mundja Alzheimer.

Parandalon sëm. undjet e shkaktuara nga vi.ru.set dhe ba. kteret.

Ne marrim më shumë energji dhe shmangim lodhjen, duke e ringjallëruar trupin tonë.

Ato ulin dëmin e shkaktuar nga indet me kalimin e kohës, duke rinovuar trupin.


Përmirëson funksionimin e organeve të shumta dhe parandalon sëm. undjet e zemrës. Përveçse është e shijshme, përfitimet e aromës së kanellës e bëjnë këtë një il’aç alternativ me shumë vlerë,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.