LAJME / E Enjte 23 Shtator 2021, 21:09

Detaje të rënda dalin nga vdekja e 23-vjeçares në Vlorë, burrin e ka në burg, e kishte qëlluar në publik

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i takon vdekjes së një 23 vjeçare në spitalin e Vlorës, e cila iu nënshtrua një operacioni një ditë më parë dhe 12 orë më pas humbi jetën.

Sipas mjekëve, Brisilda Sadushi kishte infeksion të përgjithshëm në gjak dhe tension të ulët.

E reja kishte disa vite e martuar me Eduart Sadushi dhe së bashku kishin dy fëmijë.

Por, marrëdhënia e tyre nuk ishte aspak e mirë. Eduarti ndodhet në burg pasi ka qëlluar në ambient publik Brisildën, pas dyshimeve se ajo e tradhtonte, shkruan Top Channel.

Nëna e dy fëmijëve kishte shkuar 2 herë në spital me shenja në trup, por pasi u qëllua në publik, u bind për ta denoncuar bashkëshortin e dhunshëm.

Mjekët, të cilët nuk mundën ta shpëtojnë 23-vjeçaren nuk kanë dhënë asnjë deklaratë, pasi janë në pritje të autopsisë.

Ndërsa, jashtë kamerave shprehen se e ndjera mund të ketë kryer një abort në kushte shtëpie kishte hemoragji në bark.