LAJME / E Mërkurë 22 Mars 2023, 04:04

Vret veten në hotel spanjolli që punonte në serat e Divjakës

Një shtetas spanjoll ka vrarë veten sot në dhomën e hotelit në Divjakë, ndërsa shoku i tij i dhomës ka lajmëruar policinë.

Shtetasi spanjoll i identifikuar si Franisco Cervilla 47 vjeç, dyshohet se ka dëmtuar veten me mjet prerës (thikë) dhe për pasojë ka humbur jetën.

"Sipas deklarimeve të para të shokut të tij të dhomës, shtetasit spanjoll O. V., 41 vjeç, rezulton se 47-vjeçari është dëmtuar me mjet prerës gjatë kohës që ka qenë duke bërë dush," njoftoi policia.

Të dy shtetasit spanjollë ndodheshin në Shqipëri pasi punonin në serat e Karavastasë ku po ndërtohet një serë nga të huaj me teknologji hidroponi. 

Nga ana e grupit hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po kryhen veprime të thelluara hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, për të përcaktuar shkakun e kryerjes së vetëvrasjes.

Ndërkohë, është shoqëruar në ambientet e Policisë, shoku i dhomës, shtetasi O. V., për sqarimin e të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore në vendngjarje do ketë njoftim të detajuar për këtë rast.