LAJME / E Shtunë 13 Prill 2024, 01:01

VIDEO/ Familja kërkon me dron qenin në pyll, habiten kur zbulojnë se jetonte me arinjtë

Një familje që humbi qenin e saj dhe përdori një dron për ta gjetur atë, u habit kur e gjetën duke luajtur me një familje arinjsh në pyll.

Pamjet e kapura të momentit të pazakontë në gadishullin e largët lindor të Kamçatkës të Rusisë tregojnë qenin lozonjar duke luajtur me një arush të madh.

Në mes të një pylli, dy krijesat me gëzof mund të shihen duke qëndruar krah për krah përpara se husky të kërcejë në pyll. Pamjet më pas shkurtohen për të treguar qenin duke kërcyer mes tre arinjve të tjerë, ndërsa familja ngadalë kalon nëpër gjelbërim.

Qeni, plot jetë, hyn dhe del nga shtegu i arinjve, ndërsa me lojëra prish ecjen e familjes, duke u luajtur herë pas here me këlyshin. Dhe megjithëse grupi është teknikisht një tufë grabitqarësh, ata duken të pakënaqur nga qeni i emocionuar.

Droni fluturon më lart, duke u dhënë shikuesve një pamje të admirueshme të haskit që kufizohet përpara dy arinjve. Dy arinjtë më të vegjël duket se gëzojnë entuziazmin e qenit dhe fillojnë të kërcejnë përgjatë shtegut së bashku me këlyshin.