SHOWBIZ / E Premte 28 Korrik 2023, 04:04

Dhuna e të atit, Roza Lati: Po të qaja unë mami hante dru, i qeshja vetes me zor

Moderatorja e njohur Roza Lati së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin “Natën me Aulonën”, ku ka folur më shumë rreth jetës së saj personale. Ajo u kthye pas në kohë duke kujtuar agresitivitetin dhe dhunën që ushtronte i ati ndaj mamasë së saj, aktores së njohur Rita Lati, ndërsa sipas saj këto reagime babi i saj i ka pasur si pasojë e një turmori që ai kishte në kokë.

Roza rrëfeu se kur ka qenë në moshën 7-vjeçare shkonte në banjo që të qante dhe pastaj përpara pasyrës i qeshte vetes me zor pasi kishte kuptuar se po të qante ajo babi ushtronte dhunë ndaj Ritës.

“Unë nuk dua të gjykoj tim atë. Por babi im ka ndërruar jetë nga tumori në kokë. Kur ka qenë 19-vjeç ai është hedhur me palosje në det nga shkëmbinjtë e dhërmiut dhe deti ka qenë me shkëmbinjë nënujorë dhe ka përplasur kokën. Në atë kohë nuk ka pasur aperatura që ta gjenin se çfarë ka. Babai ka qenë për 5 ditë në koma kur ka ndodhur kjo gjë. Por me kalimin e kohës ajo vena që kishte përplasur i jepte agresitivitet të pakontrolluar. Reagimet tim eti nuk i ka bërë me qëllim të plotë, por këto janë kujtimet e mia. Fëmijëria ime ka qenë shumë paradoksale sepse mami im ka qenë qenë artiste dhe ka qenë periudha kur mami im ka pasur idhuj dhe ndërkohë brenda në shtëpi ka qenë një situatë ndryshe. Unë jam rritur me dy botë ndryshe. Fakti Kur kam qenë 7 vjeç kisha kuptuar që po të qaja unë mami hante dru pse qan kjo se ti s’je nënë e mirë, dhe kur qaja shkoja në banjo para pasqyrës dhe i qeshja me zor se thoja po të qesh tani me zor kur të dal nga banjoja babi nuk do ta kuptojë që un po qaja.”, tregoi Roza.