LAJME / E Martë 3 Tetor 2023, 20:08

Vrau burrin duke e qelluar 11 here me sepate. Mblidhen 8000 firma me e liruar nga burgu

Nje ngjarje ka ndodhur ku Suzana Zogiani-Sekiraqa ka vrar burrin e saj me sepate duke e qelluar 11 here.

Ajo ka kerkuar te mbroj veten nga dhuna e bashkeshrotit dhe ka thene se:“Unë i pranoj veprimet e mia, unë ato s’i kom ba prej qejfit, s’i kom ba me dashje, kom dashtë me mbrojtë veten tem, po nuk e pranoj kualifikimin ligjor”.

Suzana është dënuar me 25 vite për shkak se më 21 shtator 2018, në qytetin Dole të Francës vrau bashkëshortin, Artan Sekiraqa duke e goditur atë 11 herë me sëpatë në qafë.

Por tani jane mbledhur 8 mije firma per ta liruar nga burgu.