LAJME / E Martë 24 Janar 2023, 19:07

Plagosi me mjet prerës 15-vjeçarin, merret vendimi për autorin, policia del me detajet

Një 17 vjeçar ka plagosur me mjet prerës një 15 vjeçar si pasojë e një konflikti. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Pogradecit rreth orës 18:15.

Ndërs bëhet me dije se 15 vjeçari është nën kujdesin e mjekëve dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Plagosi me mjet prerës gjatë një konflikti një 15-vjeçar, kapet dhe shoqërohet nga Policia autori i dyshuar i ngjarjes. Më datë 24.01.2023, rreth orës 18:15, në Spitalin e Pogradecit, ka shkuar për mjekim një 15-vjeçar, banues në Pogradec, i cili dyshohet që gjatë një konflikti fizik me shtetasin N. M., 17 vjeç, banues në Pogradec, është dëmtuar me mjet prerës. Autori i dyshuar, shtetasi N. M, është kapur nga shërbimet e Policisë menjëherë pas ngjarjes dhe ndodhet i shoqëruar në ambientin e Komisariatit të Policisë Pogradec, për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.