LAJME / E Shtunë 4 Shkurt 2023, 01:01

Nxorrën nga makina fëmijët e tyre dhe i detyruan të lypnin, arrestohet çifti shqiptar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen se shfrytëzonin fëmijë e tyre për të kërkuar lëmoshë në rrugë.

Rasti u evidentua në Istog, ku pas një telefonate në komisariat, autoritetet u informuan se dy persona kishin nxjerrë nga makina disa fëmijë dhe i kishin lënë në rrugë për të kërkuar lëmoshë.

Stacioni Policor në Istog ?sht? informuar se n? rrugën “2 Korriku” n? Istog, nga nj? automjet (kombi), kan? dalë disa f?mij? p?r t? k?rkuar l?mosh?.

Autoritetet policore në kosovë kanë identifikuar dhe arrestuar t? dyshuarin me inicialet E.G., i lindur më 1992, njofton Klan Kosova.

Pas marrjes në pyetje, policët anë arrestuar dhe bashkëshorten e tij për shkak të përfshirjes në këtë vepër penale.