LAJME / E Hënë 30 Tetor 2023, 20:08

Matthew Perry ndërroi jetë papritur, bashkë protagonistja e "Friends", Lisa Kudrow bën gjestin prekës ndaj aktorit

Vetëm disa orë pas vdekjes së Matthew Perry-t, bashkëprotagonistja e "Friends" Lisa Kudrow u ofrua për të adoptuar qenin e aktorit Alfred.

Ajo tha se do të merrte pjesë në funeralin e tij dhe madje mund të adoptonte qenin e tij, i cili kishte qenë me të për tre vjet. Aktorja beson se Perry mund të ketë vdekur për shkak të efektit të ilaçeve, ndërsa ishte në vaskë.

Edhe pse Matthew Perry foli hapur për problemet dhe varësitë e tij, vdekja e tij ishte një rrufe në qiell për kastin e "Friends" . Kudrow tha se vdekja e tij në moshën 54-vjeçare nuk i dukej reale asnjërit prej aktorëve.

Autopsia e Matthew Perry është ende në proces. Trupi i aktorit u transportua për ekspertizë mjekësore të shtunën vonë, pasi ai u gjet i vdekur në vaskën e tij. Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është bërë i ditur dhe po bëhet autopsi.

“Ndërsa askush nuk dëshiron të besojë se këto janë barna, të përshkruara apo jo, padyshim që ky është një mendim në mendjen e tyre”, tha një burim i afërt me Kudrow për “Daily Mail”. "Ata mendojnë se ai mori diçka që nuk përzihej me ujin e nxehtë."