LAJME / E Mërkurë 17 Gusht 2022, 19:07

E FUNDIT/ RENEA ‘pushton’ Elbasanin, ja në kërkim të kujt është (EMRAT)

Forcat e repartit Renea vijojnë të jenë në Elbasan dhe po ushtrojnë kontrolle. Lajmi se Florenc Çapja është kthyer nga Dubai në vendlindje i ka çuar në qytetin ku dhe jeton 40-vjeçari. Ata kanë nisur kontrolle për gjetjen e Çapjas e të babait të tij, Fejzullah Çapja që sot u shpall në kërkim nga policia e Shtetit.

Ai dyshohet se po përgatitej të kryente një vrasje. Organi i akuzës arriti në këtë përfundim pasi në servisin e tij në Elbasan, në lagjen “Emin Matraxhiu” i është gjetur një makinë e llojit “Alfa Romeo”, pa targa, i cili rezulton i vjedhur në Kavajë, më datë 18 prill 2019.

Brenda automjetit u gjetën 2 targa, të cilat gjithashtu rezultojnë të vjedhura në Elbasan, më datë 29 qershor 2020, një kapele me stemën e Policisë, si dhe një këllëf për mbajtjen e armëve të zjarrit. Ai akuzohet për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” dhe “Sigurimi i kushteve dhe i mjeteve materiale për të kryer vrasje”.

Ky është servisi i Fejzullah Çapjas, babait të Florenc Çapjas: