LAJME / E Enjte 6 Dhjetor 2018, 14:02

Mjaft harxhuat lekë kot! Heq rrudhat dhe puçrrat si me magji, duhen vetëm 3 përbërës

Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në lëkurën tuaj, duke filluar nga ekspozimi në diell e deri te kimikalet që gjenden në produktet tuaja të make up-it.

Ama para se t?i drejtoheni ilaçeve të ndryshme për heqjen e këtyre problemeve, më mirë është të provoni këtë maskë natyrale.

Gjithçka që ju duhet janë: Sodë buke, uthull dhe mjaltë.

Dihet se soda e bukës ka veti natyrale antisepktike dhe antipezmatuese, të cilat ndihmojnë në heqjen e akneve.

-Kurse u Uthulla përmban acide alfa hidrokse të cilat i largojnë qelizat e vdekura të lëkurës dhe rrjedhimisht bën që lëkura juaj të duket më e shëndetshme.

-Mjalti, sakaq, njihet falë vetive të veta antibakteriale.

Përgatitja:

Fillimisht shtoni 1 lugë gjelle uthull, 2 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë gjelle sodë buke në një tas. Hidhini pak ujë derisa të krijohet maska në formë paste.

Receta dhe përdorimi:

Pastrojeni mirë fytyrën; Përdorni një leckë për ta tharë fytyrën; Vini maskën dhe lëreni për 5-10 minuta. Pastaj pastrojeni me ujë të nxehtë, pastaj me ujë të ftohët.

Aplikojeni këtë maskë disa herë në javë.

[xyz-ihs snippet="You-tube"]