SHOWBIZ / E Enjte 25 Nëntor 2021, 00:12

"Kur u dogj Notre Dame u bë nami"/ Shqipëria nuk shpalli ditë zie për tragjedinë në Bullgari, revoltohen artistët: Turp!

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë sot në ditë zie në nder të viktimave të tragjedisë

së ndodhur një ditë më parë në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona,

pasi autobusi me të cilin po udhëtonin, u rrokullis dhe mori flakë.

Në të gjitha institucionet shtetërore flamuri është ulur në gjysmë shtize,

ndërsa autoritetet bullgare dhe maqedonase kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes tragjike.

Ndërkohë në Shqipëri ende nuk ka një datë për të shpallur ditë zie në respekt të jetëve të humbura.

Lidhur me këtë këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar e revoltuar, duke e cilësuar si “turp” faktin që vendi ynë nuk shpalli sot ditë zie.