LAJME / E Enjte 10 Qershor 2021, 19:07

Video/ Të hiqet fjala nënë, të vihet Prind, sherr i madh mes Xheni Karajt dhe gazetares shqiptare: Po degjeneroni shoqërinë dy burra s’bëjnë fëmijë!

Në programin “Abc e Pasdites” së fundmi u diskutua mbi lajmet e mediave britanike, kur organizatat e shumta kerkojnë qe fjala “nënë” të zëvendësohet me “prindi që lind”, apo në aplikimet për pasaporta fjala “nënë” dhe “baba” të zëvendësohet me “prindi 1” dhe “prindi 2”. Gjatë emisionit lindi një debat i ashpër mes xheni Karajt dhe gazetares Blerta Tafanit.


Pjesë nga debati:

Blerta: Ju nuk bëni dot familje, moj a bëni dot familje? Nuk bëni

Xheni: Po sigurisht që bëj, ka familje L GBT

Blerta: Nuk bën. Dy burra nuk lindin dot, i japin fund shoqërisë

Xheni: Kjo është injor ancë e madhe. Nuk kam parë in jorancë kaq llahtarisëse. Ti po më of endon

Blerta: Për çfarë po të ofendoj unë ty? Ti e degjeneron shoqërinë. Ti s’ke pikën e edukatës, do rrisësh ti fëmijë.