LAJME / E Martë 14 Shtator 2021, 23:11

23 νjeçarja qëIIohet për νdekje nga partneri disa jaνë paѕ fejeѕëѕ (fotot)

Një studente për doktoreshë është qëlluar për v dekje nga i fejuari i saj xheloz, disa javë pasi ai i kishte propozuar gjatë pushimeve romantike.

23 vjeçarja Ana Fantaziu, u qëllua për v dekje në shtëpinë e familjes kur i fejuari nisi të konfliktohej me prindërit e saj dhe nxorri armën.


28 vjeçari Roman Vlas?, kishte ardhur për të takuar vjehrrit e tij në Moldavi në 12 shtator, por vizita përfundoi me v rasjen e të fejuarës, para se ai të kthente armën nga vetja.


Babai i vajzës së re tha se kishte pasur një debat mes familjes dhe Vlas?, i cili përshkruhej si “xheloz” nga miqtë e tij.


Babai i Ana kishte dalë nga shtëpia për të kërkuar ndihmë kur dhëndri i tyre i ardhshëm po i kër cënonte me armë. Por më pas dëgjoi dy të shtëna.


Policia gjeti më pas trupat e studentes së infermierisë dhe të të fejuarit të saj në shtëpinë familjare në fshatin moldav të Fundul Galbenei.

Çifti njiheshin prej dy vjetësh para se të fejoheshin.


Një mike i tyre tha: “Ata kishin pasur një marrëdhënie të bukur. Kishin qenë kohët e fundit për pushime në Rumani dhe aty i kishte propozuar për martesë.


“Në martesën time ajo kishte pritur buqetën e luleve.”


Ndërsa infermierja Maria Buzu, shtonte: “Ata kishin një marrëdhënie të bukur por ai ishte shumë xheloz. Ne e kishim diskutuar këtë. Ajo ishte një vajzë e jashtëzakonshme, donte të bëhej doktoreshë, e donte shumë punën e saj”.


Policia konfirmoi detajet dhe thotë se po heton për tra gjedinë.