LAJME / E Hënë 5 Qershor 2023, 10:10

Lot dhe tmerr! Ky është shkaku që dyshohet pse burri qëlloi gruan

46-vjeçari Aleko Myrtollari ka qëlluar disa herë me thikë gruan e tij, Marjola Myrtollari, 36-vjeçe, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

46-vjeçari pasi ka kryer krimin është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia ka nisur punën për kapjen e tij.

Gruaja ka marrë plagë në disa pjesë të trupit. Ka qenë vajza 16-vjeçare ajo që e ka gjetur të plagosur nënën e saj dhe më pas ka lajmëruar policinë.

Paraprakisht dyshohet se çifti kishte konflikte për motive xhelozie, pasi autori dyshonte të gruaja e tij për tradhti.