LAJME / E Shtunë 24 Shkurt 2024, 01:01

“Gjyshja nuk e donte fëmijën pasi babai ishte shqiptar”- E reja në Greqi abortoi, flasin miqtë e çiftit: Kur e morën vesh lajmin u gëzuan, por…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zakynthos, të Greqisë, ku një vajzë 19-vjeçare abortoi fëmijën e saj, të cilin e kishte më një 27-vjeçar shqiptar.

Mediat në Greqi kanë publikuar pamjet kur dy të rinjtë kanë shkuar në spital për të kryer abortin.

Vajza është e shokuar dhe ajo tashmë ndodhet në spital, pasi është në gjendje të rënduar psikologjike. Ndërsa miq të çiftit thonë se fajtor për këtë ngjarje të rëndë është gjyshja e vajzës, pasi ai nuk e ka dashur fëmijën për shkak se babai ishte shqiptar.

“I gjithë problemi ishte tek gjyshja, ajo nuk e donte pasi djali ishte shqiptar”, ka treguar një mikeshë e çifti, e cila thotë se “kur ata morën vesh lajmin kanë qenë të gëzuar, por pasi i treguan familjarëe të vajzës gjithçka ndryshoi”.

Por gjyshja e 19-vjeçares, thotë një tjetër version: “Më kërcenoi mua dhe vajzën”.

“Nuk më pëlqente ky njeri, tregonte një fytyrë engjëllore, por brenda kishte gjëra të tjera” tha gjyshja.