LAJME / E Enjte 22 Korrik 2021, 02:02

“Gati e bëre në br*kë kur …”/ Sherr i madh mes Blerimit dhe Atdheut; Ja cfare ka ndodhur mes tyre

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xhavarina ka dj egur me cigare foton e ish-rivalit të tij në program, Blerim Dautit si përgjigje ndaj deklaratave të këtij të fundit, i cili e ka quajtur person të “paqëndrueshëm”.


Veprimi i tij teksa ishte i ftuar në emisionin “Në pranga”, ka sjellë reagimin e ashpër të Blerim Dautit, i cili nuk ka kursyer as kërcënimet ndaj tij.

Madje ka treguar edhe një rast kur dy shokë të tij kanë tërhequr nga motori Atdhe Xhavarinën dhe ai “gati sa nuk e ka bërë në brekë”.

Ish-konkurrenti i Përputhen u shpreh se “nuk di të djegë foto, ama shpirtin di që ta djegë shumë mirë”, duke iu drejtuar rivalit të tij me fjalët “mbaje mend këtë”.

Blerim Dauti u shpreh se Atdhe Xhavarina, të cilin e konsideroi “një bisht të zi, pa çehre shqiptari”, ka tentuar disa herë “ta djegë” së bashku me produksionin dhe një prej konkurrentëve të programit.

“Ai bishti i zi që edhe çehren nuk e ka shqiptari mbrëmë në një intervistë të tij ka dje gur foton time. Unë e di që ai v des të më dj egë mua, disa herë, edhe nëpërmjet produksionit, si edhe një prej konkurrentëve. Por gjithmonë e ka pasur të kotë.

Dua ta pyes si është ndjerë kur dy shokë të tonë e kanë tërhequr nga motori dhe gati sa nuk e ka bërë në bre kë prej tyre. Edhe mbrëmë as nuk guxoi t’ia përmendë emrat. Dua t’i them diçka unë foto nuk dj eg dhe nuk di të dj eg, ama shpirtin ta dje g keq. Mbaje mend këtë,”- tha ai në një video publikuar në rrjetet sociale.