LAJME / E Shtunë 9 Dhjetor 2023, 15:03

Drejtori u arrestua për dhunë në familje, qindra punonjës të burgut të Fushë-Krujës mbeten pa rroga

250 punonjës të burgut të Fushë Krujës nuk i kanë marrë pagat e tyre për muajin nëntor. Kjo ka ndodhur pas arrestimit të drejtuesit të këtij institucioni, Durim Toska, nën akuzën e dhunës në familje dhe armëmbajtjes pa leje.

Pasuesi i tij në krye të institucionit ende nuk është zgjedhur, teksa sipas Zëri.al, qindra punonjës kanë mbetur pa rroga.

Durim Toska u arrestua për shkak se akuzohet se ka dhunuar dhe kërcënuar bashkëshorten e tij, si dhe gjatë kontrollit në banesë iu gjet armë pa leje.

Toska ishte në krye të burgut të Fushë Krujës, për disa muaj, ndërkohë që më herët kishte drejtuar burgun e Drenovës.