LAJME / E Premte 14 Janar 2022, 22:10

Tërmet i fortë në Shqipëri, lëkundjet ndihen në disa qytete

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj

ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e sja ka qenë 10 km. Lëkundja është ndjerë

në disa qytete.