SHËNDET / E Enjte 13 Maj 2021, 16:04

Receta e thjeshte e cila jep efekt nese e perdorni 2 here ne jave dhe do t’iu kursej para pa mase grave dhe vajzave

Kjo maske e krijuar ne shtepi do te largoje pikat e zeza nga fytyra juaj dhe do te ndihmoje ne zvogelimin e poreve. Aplikojeni të paktën 2 herë në javë për rezultate të mira. Përbërësit që ju nevojiten: 1 lugë gjelle kos,½ lugë çaji kripë,1 lugë çaji me lëng limoni të freskët

Në një tas të pastër shtoni 1 lugë gjelle kos, ½ lugë çaji kripë dhe 1 lugë çaji me lëng limoni të freskët.

Miksoni të gjithë përbërësit mirë dhe il’açi juaj për heqjen e pikave te zeza është tani gati për përdorim.

Aplikoni këtë në fytyrën tuaj dhe ferkojeni butësisht për 3 minuta.

Pastaj lereni atë 10 minuta dhe shpelajeni me ujë normal.

Kosi redukton thatësine e lëkurës dhe hidraton lëkurën tuaj duke e bere te duket e fresket dhe e bute. Limoni është i shkëlqyer në trajtimin e pikave te zeza.

Ndihmon në nxjerrjen e tepërt të vajit nga lëkura, sepse përmban vitaminë C dhe acide limoni dhe këto përbërës ndihmojnë në lehtësimin dhe shkëlqimin e lëkurës.Kripa vepron si një pastrues për lëkurën tonë dhe gjithashtu heq bakteret nga lëkura,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.