LAJME / E Martë 14 Shtator 2021, 21:09

Yll e bukur ka qene/ Ja si u katandis Matilda Makoci pas 35 vitesh...

Para 35 vitesh ajo ishte nje nga ikonat me te bukura te kinematografise dhe teatrit shqiptar.

Aktorja e njohur Matilda Makoci ishte nje nder vajzat me te bukura te asaj kohe, qe shume shpejt u be pjese e kinematografise dhe terhiqte shikimin e shume personave kur ajo kalonte ne ndonje vend.

Por edhe sot ajo vazhdon te jete ende nje zonje e bukur e cila publiku e do edhe permes ekranit por ne heshtje.

Tashme pas mese 35 vitesh e larguar nga skena, pas nje jete te heshtur duke zgjedhur te beje nenen dhe rritja e djalit te vetem, edhe pas shume veshtiresise te medha ajo u perpoq te rindertoje jeten.