LAJME / E Premte 11 Qershor 2021, 15:03

Nuk i’a doli dot në zgjedhjet e 25 Prillit : Rudina Hajdari largohet drejt Amerikës, ja personi që ka takuar atje përsa i

Zgjedhjet e 25 prillit ishin një tregues domethënës për një hu mbje bindëse që Rudina Hajdari korri si fryt të fushatës së saj.

Ky rezultat duket se e ka nxitur të largohet të paktën momentalisht nga Shqipëria duke shkuar në Amerikë.

Pak ditë pasi u njoftua lajmi per Berishen, Rudina Hajdari ka takuar drejtorin për çështjet e Europës qëndrore dhe jugore Dave Konstelancik.

Për këtë takim ajo tha se kanë ndarë shqetësimet për situatën në Shqipëri, veçanërisht problemet që vendi ka me kri. min e organizuar dhe ko rru psio nin.

Sakaq, shihet se kohët e fundit Rudina ka qenë mjaft aktive në rrjetet sociale për fansat dhe ndjekësit e saj.

Ajo po ashtu ka shkuar dhe në studion e fotografit shqiptarë me famë ndërkombëtare, Fadil Berisha,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.