LAJME / E Enjte 22 Korrik 2021, 02:02

Ngjarje e rëndë në Itali/ Politikani i merr jetën emigrantit pa e menduar dy herë

 

Anëtari i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, Massimo Adriatici, ka vr arë me ar më zj arri një emigrant maroken, pas një konfl iktit në lokal.


Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku Adriatici vr au marokenin 39-vjeçar, teksa u gri ndën në lokal.

Vik tima u indentifikua si Youns El Boussetaoui nga Maroku. Mediet italiane raportojnë se konff likti mes politikanit Adriatici dhe emigrantit maroken ndodhi mbrëmjen e së martës në një lokal në zonën e Voghera, ku edhe ndodhën të shtënat me ar më zj arri.