LAJME / E Enjte 23 Qershor 2022, 11:11

I fundit! Aksident i rëndë në Elbasan/ Makinat përplasen “kokë më kokë”, shoferja mbetet e bllokuar brenda mjetit

Një aksident automobilistik është regjistruar mëngjezin e sotëm në autostradën Elbasan- Metalurgji.

Nga përplasja e rëndë mes dy mjeteve atij ford dhe jeep ka mbetur e bllokuar në mjet drejtuesja e mjetit tip ford.

Paraprakisht qytetarët në vendngjarje janë afruar për ti dhene ndihmën e parë por nuk kanë dashur ta nxjerrin nga mjeti i aksidentuar duke pritur ndërhyrjen e ambulancës ndërsa për arsye sigurie pritet edhe ardhja e zjarrfikëses.

Përplasja sapo ka ndodhur dhe në drejtim të vendit të ngjarjes është duke mbërritir policia.

Aktualisht nuk dihet se kush mund të ketë qenë shkaku i aksidentit , por aksi Elbasan- Metalurgji konsiderohet problematik dhe njollë e zezë. Nderkohë në mjetin tjeter atë Jeep për shkak edhe të tonazhit aktualisht raportohet vetëm për dëme materiale. Hetimet në vijim do të zbardhin edhe detajet e përplasje