LAJME / E Martë 21 Mars 2023, 19:07

Donte të arratisej me dashnoren, dentisti helmon gruan me shake proteinike

"Çfarë helmi mund të vrasë një njeri pa u vënë re?" James C. * 45 vjeç thuhet se e futi këtë kërkesë në motorin e kërkimit në kompjuterin e tij, sipas autoriteteve amerikane.

Ai vendosi drogën e parë në karrocën e tij të blerjeve dhe e porositi në shtëpi.

Disa ditë më vonë i vdiq gruaja, nëna e gjashtë fëmijëve të tyre. E helmuar nga i shoqi.

Tashmë hetuesit kanë bërë të ditur sfondin e ngjarjes.

Dentisti nga Kolorado donte të hiqte qafe gruan e tij për të ikur me të dashurën e tij.

Edhe para se gruaja e tij të vdiste, ai e kishte nisur atë në Denver, siç raportohet nga Neë York Post.

Policia thotë se ai filloi të hidhte kimikate toksike në shaken proteinike të gruas së tij në fillim të marsit.

Sipas autoriteteve, kjo nuk ishte hera e parë që 45-vjeçari drogonte gruan e tij por e fundit.

Pas marrjes së pijës proteinike, Angela C.* 43 vjeçe i shkroi të shoqit se ndihej e "droguar".

Më pas ajo duhej të vendoset në trajtim intensiv në spital.

“Duke marrë parasysh të kaluarën tonë së bashku, kjo duhet t'ju duket e çuditshme. Por për të qenë i qartë, nuk të kam helmuar”, ka shkruar bashkëshorti i saj.

Vrasja u zbulua rastësisht

Një punonjëse zyre kishte hapur aksidentalisht një nga paketimet e tij dhe kishte lexuar etiketën e cianidit të kaliumit në enë.

Ajo kishte dyshime dhe e kontrolloi kimikatin.

 Dyshimi lindi shpejt. James C. mund ta kishte helmuar gruan e tij.

Por çdo ndihmë erdhi shumë vonë për Angela C.

Menjëherë pas shtrimit në spital, ajo u shpall e vdekur. Burri i saj u arrestua.