LAJME / E Enjte 14 Tetor 2021, 02:02

“Do ju hapen të gjitha rrugët”, Meri Shehu jep lajmin e mirë për këtë shenjë horoskopi

Dashi

Nje marredhenie e veshtire do kthehet ne nje sfide ku ju nuk do ta perjashtoni veten nga perpjekja per ta fituar dhe per te marre me te miren nga partneri juaj apo nga bashkepuntoret tuaj

Demi

Do donit te gjalleronit nje pune dhe cila duket se nuk ka shume mundesi te ringrihet apo te jape bereqet.

Por me forcen e besimit dhe te lutjes se sinqerte mund te permbysni punen ‘shterpe’

Binjaket

Do arrni sot te tregoni veten tuaj me te mire ne talente dhe aftesi krijuese.

Ne Dashuri do tregoni qe mund te beheni mjeshter dhe te dhuroni dicka aq te kesh sa askush s’do ta bente me mire se ju

Gaforrja

Me nje mendim dhe psikologji krijuese mund te arrini te fitoni perseri terrenin e humbur ne familje apo ne nje veprimtari te rendesishme karriere.

Toka e djegur mund te filloje te lulezoj

Luani

Nje aleat shume i zgjuar do jete per ju nje mbeshtetje shume e forte dhe me nje oferte konkrete do ju fusi ne rrugen e nje veprimtarie te suksesshme dhe plani teper krijues

Virgjeresha

Dhimitra është pjesa e shenjave ju prandaj sot mund të mos keni me frike nga pasteritia e besimit dhe e shpirtit tuaj.

Kjo duhet të paraprij cdo analize dhe skolasticizmi ne jeten tuaj.

Pra do fitoni thjesht me pasterti

Peshorja

Me ne fund dikush i zgjuar do degjoje zerin tuaj jo vetem duke kenduar ne dush por duke ju marre seriozisht ne ide kontakte dhe duke rikthyer besimin ne talentet tuaj.

Te gjithe rikthehen tek ju per tu sqaruar

Akrepi

Kush tha qe edhe nje Binjak nuk ju ndihm dot apo nuk ju kupton dot.

Mund te ndodh qe te keni humbur spektrin e ngjyrave dhe kete e sjell per ju nje ‘Binjak’ i zgjuar

Shigjetari

Dhimitra ne thelb eshte nena e pjellorise por ju nuk keni kohe te shikoni ne veprim dhe merreni nderkohe vetem me zerat poshte e larte.

Ne fakt duhet te zbrisni me kembe ne toke aty ku fillon bereqeti

Bricjapi

Ju duhet një punë qe mund ta marri kohen e tepert sipas jush, per te mos menduar per gjerat personale apo per thashethemet qe mund tju kene shqetesuar.

Dhe kjo pune do vije dhe bashke me te dhe e mira

Ujori

Per ju kombinimi me Binjakun inteligjent dhe me Peshoren do sjellin me shume rruge te hapura dhe nje rregullim projekti ne menyre qe te pranoheni ne nje nivel me te larte interesash dhe bashkepunimesh

Peshqit

Asteroidi Dhimitra do ju kerkoje nje mundesi reale dhe konkrete qe ju dilni nga fantazia e te berit te gjerave duke enderruar.
Por ne fakt do te gjeni nje mundesi te investoni tek vetja realisht.

Ju rikthehet një partner nga kaluara apo një partneritet