LAJME / E Enjte 24 Janar 2019, 16:04

E gjithë familja ime e zbaton këtë RREGULL çdo ditë dhe heqin njollat e rrudhat pa shkuar tek mjeku, vetëm me ndihmën e kësaj përgatitjeje! Eshtë e mrekullueshme!

Egjithë familja ime e zbaton këtë në fytyrë çdo ditë! Ata heqin njollat dhe rrudha pa shkuar tek mjeku, vetëm me ndihmën e kësaj përgatitjeje! Eshte e mrekullueshme!

Është shumë e rëndësishme të kujdesemi për shëndetin , duke përfshirë shëndetin e lëkurës sonë ose pjesën tjetër të trupit tonë. E gjitha reflekton përmes pamjes tonë. Kur është e shëndetshme, lëkura zakonisht duket e butë dhe e shkëlqyeshme dhe ka një ngjyrë të bukur. Në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një përgatitje të natyrshme që do t?ju ndihmojë të hiqni pikat dhe rrudhat dhe të lini lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të shndritshme!

Kjo është arsyeja pse ne duhet të krijojmë një pengesë që na mbron nga mikroorganizmat e dëmshëm ose efektet e dëmshme mjedisore, kështu që ne duhet të mbajmë një rutinë pastrimi dhe ta mbajmë atë të hidratuar.

Lëkura jonë mund të dëmtohet gjatë periudhës së shtatzënisë ose ekspozimit të diellit, dhe pastaj pjesë të ndryshme të trupit mund të bëhen me ngjyrë të errët.

Ky xhel do t?ju ndihmojë të hiqni pikat dhe rrudhat dhe të ruani shëndetin e lëkurës suaj. Ju do të duhet vetëm disa përbërës dhe është shumë më ekonomike dhe më efektive se çdo gjë që mund të gjeni për të blerë në treg.

GEL ME VAJ KOKOSI DHE ALOE VERA

Përbërësit:

100 gr xhel aloe vera

110 gr vaj të vajit të kokosit organik (duhet të jetë në gjendje solide)

Vaj esencial me livando, ose vanilje

Përgatitja:

Së pari, vendosni xhelin aloe vera dhe vajin e kokosit në një enë të vogël. Përzijeni me një rrahëse të vogël për rreth 5 minuta, derisa të fitoni një krem homogjen, të trashë dhe të shkëlqyeshëm. Shtoni disa pika të vajit esencial dhe përzieni përsëri shkurtimisht. Ruani këtë përzierje në një enë qelqi me një kapak, në një vend të thatë, pa ekspozim ndaj diellit dhe temperaturës së dhomës.

[xyz-ihs snippet="You-tube"]