LAJME / E Martë 18 Janar 2022, 02:02

Trägjedi në qytetin shqiptar/ Makina e mori para, 29-vjeçari shqiptar jep shpirt në vend

Një 29-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi motomjeti tip “Yamaha” me të cilin udhëtonte është përp lasur me një makinë tip “Audi” në fshatin Këmishtaj, Divjakë.


Aks identi ka ndodhur sot rreth orës 11:00, ndërsa mësohet se v ikti ma ka iniciale K.Xh.

Syri Tv dhe Syri.net kanë siguruar pamjet e vendngjarjes ku duket se përplasja ka qenë shumë e fortë.

“Sot rreth orës 11:00, në fshatin Këmishtaj, shtetasi A. D., 29 vjeç, banues në Divjakë, duke drejtuar automjetin tip “Audi” është pë rplasur me motomjetin tip “Yamaha” me drejtues shtetasin K. Xh., 29 vjeç, dhe për pa sojë ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit”, njofton po licia.