LAJME / E Enjte 21 Tetor 2021, 12:12

Publikohet emri, kush është 56-vjeçari që bëri “për spital” kryetarin e Bashkisë

Mbrëmjen e djeshme kryebashkiaku i Selenicës në Vlorë, Pëllumb Binaj është dhunuar nga një qytetar i cili tashmë është vënë në pr anga.

Burimet bëjnë me dije se shtetasi i vënë në pr anga është identifikuar si Pellat Bonaj.

Bonaj është vënë në pranga pasi ka dhu nuar kryebashkikun dhe shkak për këtë mësohet të jetë bërë detyra e Binajt.

I dhunuari Pëllumb Binaj, kryebashkiak i Selenices, mësohet se ka marrë dëmtime fizike.

Arrestrohet në flagrancë një 57-vjeçar, për veprën penale “Go ditjet për shkak të detyrës”

Specialistët për Hetmin e Kr imeve në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në flagrancë shtetasin P. B., 57 vjeç, banues në lagjen “Lirim”, Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet se ka go ditur për shkak të detyrës shtetasin P. B., 66 vjeç, me detyrë Kryetar në Bashkinë Selenicë