LAJME / E Martë 19 Janar 2021, 17:05

Publikohen detajet rrëqethëse/ Shoferi që mori para me makinë 10-vjeçare shqiptaren, ishte i de h ur dhe iku edhe nga vendi i ngjarjes e la ashtu në rrugë…

 

Një 10 vjeçare është v ik t ima e 12-ë e aksi de nte ve rrugore në vend për muajin janar. Ambra Petali, sapo doli nga shtëpia e saj, në zonën e Alliasit në Tiranë, u g odi t nga një automjet tip fuoristradë.

 

10 vjeçarja mori dë m time të mëdha në pjesën e kokës. Ajo u dërgua në një spital privat, por ndërroi jetë për shkak të p la gëve të rënda.

Drejtuesi i automjetit, 49 vjeçari, Alban Guri, u largua nga vendi i ngjarjes, por u pra ng os. Ai rezultoi të ishte në gjendje të de hur në momentin që pë rp lasi 10 vjeçare.