LAJME / E Premte 23 Korrik 2021, 20:08

"Kjo është shenja që do zhgënjehet sot më shumë", paralajmërimi i Meri Shehut

Jeni shenja qe do enderroni me shume ose do zhgenjeheni me shume si ne ceshtje te rendesishme personale ashtu edhe ne vijushmerine e jetes se persiteshme.

Nje vij e holle e ndan sot enderren dhe suksesin nga deshtimi total sidomos ne dashuri apo ne nje projekt qe mund te quhet shume i rendesishem per ju.

Dikush do ju tregoj nje perralle kaq te bukur sa edhe me i zgjuari mes jush do ta haje per te vertete dhe do perfshihet ne nje veprimtari e cila do ju zhgenjej ne fund totalisht.

Keni nje arme te forte sot me vete apo ne anen tuaj dhe kjo ka te beje me filozofine tuaj per ti ngateruar rrrugen te tjereve dhe per te vajtur vete ju te paret tek foleja me mjalte.

Sot do ju bejne nje dhurate kaq te madhe dhe te mire materiale por edhe shpirterore sa do harroni qe cdo gje ka nje kosto nga mbrapa dhe me vone kjo kosto mund te jete e paperballueshme.

Keni mundesine ti hidhni trute e gomarit dikujt qe do te firmosi nje kontrate me ju. Por kujdes nga nje manipulim i oreve te fundit i cili mund t’ju beje te humbni lojen.

Cdo gje qe ka te beje me endrren dhe frymezimin per ju ka te beje fillimisht me harmonine dhe te bukuren. Por duhet te jeni te vemendshem ndaj shemtise se jashtme dhe bukurise se brendshme ne disa raste.

Mundesia qe te bini ne dashuri me njeriun e gabuar sot eshte e madhe. Por edhe mundesia qe dikush te doje te manipuloje ndienjat tuaja me djallezi dhe kjo do jete e madhe.

Nje ceshtje familjare do ju shkase nga duart dhe do drejtoheni ne nje aspekt tjeter te jetes qe mund te jete karriera apo nje rifillim i ri i marredhenieve familjare.

Duhet te jeni me te vemendshem ne nje udhetim apo ne nje mesazh qe do merrni. Kjo ne jeten personale mund te jete i gabuar por edhe ne nje ceshtje ligjore mund te jete fatal.

Nje ceshtje shume e rendesishme ekonomike ju premtohet ne diten e sotme dhe do vraponi te beni nje investim apo te hidhni ndonje firme. Kujdes pasi mund te jete nje firme e gabuar.

Ne jeten personale keni vendosur te vetverboheni apo ti shihni gjerat ashtu sic do donit ju te ishin. Por dikush mund t’ju tregoj nje rruge apo realitet me te qarte. Ne te kundert do ju mashtroje me shume.