LAJME / E Hënë 18 Shtator 2023, 20:08

Influencuesja ha picën dhe e poston në Instagram, por kur mbërrin fatura fshin postimin: Mendova se do të ma jepnin falas për reklamën

Një influencuese shkoi për darkë në restorantin e kuzhinierit të njohur të picave Errico Porzio në breg të detit në Napoli dhe postoi histori në Instagram për të treguar historinë e përvojës pozitive që po kalonte.

Megjithatë, kur në fund të vaktit, stafi i paraqiti asaj faturën, gruaja e fshiu përmbajtjen nga rrjetet sociale. Episodi u tregua në Facebook nga Porzio - i cili komentoi duke thënë: Më thuaj që është shaka.

"Përshëndetje djema, faleminderit për picën e personalizuar për fotot dhe për gjilpërën dhe pambukun mbi të gjitha. E gjeta veten të detyruar të fshij video dhe foto sepse, siç mund ta imagjinoni me siguri, për mua është punë. Unë nuk bëj sponsorizoj kompanish falas, maksimumi merrem me shkëmbimin e mallrave/shërbimeve. Prandaj unë e vlerësoj pozitivisht kompaninë apo produktin qe do te sponsorizohet ne këmbim të vete shërbimit apo produktit te ofruar FALAS. E vlerësoj mirëpritjen tuaj te përzemërt, por shkurt, do ta kuptoni se puna është pune! Kam imagjinuar te strukturoj një bashkëpunim te dyanshëm, por duke qene se kjo nuk ndodhi, u detyrova te fshij përmbajtjen. Mirupafshim, shihemi përsëri" ky është mesazhi që influencerja shkroi në rrjetet sociale stafit të picerisë.     

Porzio ka publikuar kështu pamjen e mesazhit të influenceres në profilin e tij në Facebook dhe ka shkruar: “Duke qenë se nuk isha i pranishme, nuk e ftova dhe as që e dija se kush ishte, por më duket se a e kuptova qe kjo pseudo influencuese po hante ne picerinë tone buze detit. E lumtur dhe e kënaqur ajo beri disa histori ne Instagram por me pas pasi i paraqiti faturën i fshiu. Me thuaj qe është shaka."