LAJME / E Premte 23 Korrik 2021, 19:07

Fustanet Për Meshkuj, Një Nga Trendet Kryesore Për Vitin 2021

Pantallonat e gjera për burra janë një nga pjesët më të dëshirueshme të veshjeve për vitin 2021, sipas hulumtimit nga kompania “Lyst”, dhe koleksionet e modës për sezonin vjeshtë/ dimër janë të mbushura me modele të ndryshme të kësaj pjese të veçantë të veshjeve, transmeton Reporteri.net.

Edhe pse fundet e meshkujve nuk janë asgjë e re, duket se koha post-pandemike ka bërë që tendencat e modës të përqendrohen te komoditeti dhe liria, e cila është pjesërisht arsyeja pse gjithnjë e më shumë burra veshin dhe blejnë funde.Sipas ” The Guardian”, trendi i ri befasues reflekton se si jeta e pandemisë “çliroi burrat nga rregullat standarde të veshjes”.