LAJME / E Diel 19 Mars 2023, 00:12

Tërmet i fuqishëm në Ekuador, viktima dhe ndërtesa të dëmtuara

Një tërmet me magnitudë 6.9 është regjistruar në brigjet e Ekuadorit.

Kjo është bërë e ditur nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. 

Të paktën katër persona humbën jetën dhe disa ndërtesa dhe shtëpi pësuan dëmtime serioze. 

Tërmeti u raportua në një thellësi prej 10 km.