Horoskopi / E Mërkurë 21 Korrik 2021, 10:10

Horoskopi Sot : E merkure 21 Korrik 2021, ja shenjat me fat per sot

Dashi
Opozita e Diellit dhe Mërkurit do ju shkaktojë nervozizëm. Do ta keni të vështirë të pranoni se edhe ju gaboni dhe kjo do ju bëjë që të sulmoni pa të drejtë personat që keni pranë. Ditë e tensionuar dhe plot stres edhe në familje. Ajo që duhet të bëni është një pushim për të qartësuar idetë tuaja.

Demi

Horoskopi për sot parashikon që dita t’ju çojë prapa në kohë duke kujtuar histori të vjetra të së kaluarës, ndoshta që kanë lënë gjurmë te ju. Xhelozitë dhe ankthi për shkak të Venusit dhe Neptunit do t’ju bëjnë që mos t’i jepni dot zgjidhje problemeve. Në aspektin profesional parashikohen mundësi të favorshme për të punuar.

Binjakët

E mërkura do të jetë një ditë mjaft pozitive edhe në qoftë se ju mund të përballeni me disa vështirësi. Parashikohet e vështirë gjetja e mundësive për zgjidhje të favorshme të disa problemeve, por së shpejti gjithçka do të kalojë pas krahëve.

Gaforrja

E mërkurë e bukur, e mbushur me emocione të forta dhe kënaqësi të punës. Sot ju do mund të merrni hakun tuaj duke përfunduar një marrëveshje,të cilën prej kohësh jeni munduar ta finalizoni. Por edhe në dashuri ka lajme të mira, Hëna në Akrep dhe harmonike me Venusin ju bën veçanërisht romantik dhe plot pasion. Do të keni mirëkuptim të shkëlqyer në çift.

Luani

Për ju horoskopi sot parashikon disa probleme dhe kjo kërkon përqendrimin tuaj. Hëna në kundërshtim me shenjën tuaj, ju vështirëson për të gjetur ndihmë efektive që mund t’ju përkrahin në çështjet që nuk mund t’i trajtoni dot vetëm. Megjithatë, pavarësisht nga çdo gjë, ju do të merrni rezultate të mira.

Virgjëresha

Sot për të arritur ambiciet e tua do të keni mbështetjen e Venusit, Marsit dhe Hënës. Kjo do ju mundësojë që t’i ndërmerrni hapat me programim dhe të ndiqni projektet tuaja. Në dashuri duket se diçka po ndryshon, por zgjidhja është në duart e tua.

Peshorja

Jeni duke kaluar nëpër një fazë të rinovimit, jo vetëm mendore, por edhe fizike. Vetëm miqësitë e vërteta meritojnë vëmendje. Dhe në dashuri ju nuk duhet të humbisni kohë me debate të panevojshme, tani duhet një marrëdhënie më e qëndrueshme dhe paqësore.

Akrepi

Horoskopi për ju sot parashikon ndjenjën e pamposhtjes dhe kjo falë Hënës, Marsit  dhe Venusit në shenjën tuaj që shkakton një energji pozitive. Optimizmi dhe vendosja, nuk do të kenë pengesa midis jush dhe qëllimeve tuaja. Më në fund keni gjetur energjinë e duhur për të përballuar çdo situatë.

Shigjetari

Horoskopi ditor është pozitiv, në sajë të Saturnit në shenjën që ndihmon konsultimin dhe inkurajon njohuri të mira te ju. Kjo ju ndihmon të relaksoheni dhe të meditoni për të reflektuar. Një shkëputje nga rutina e përditshme do ju mundësonte ide fitimprurëse. Gjithashtu duhet të përgatisni një pushim dhe të kujdeseni më mirë për mirëqenien tuaj.

Bricjapi

Optimizmi dhe vitaliteti do t’ju ndihmojë për të menaxhuar më mirë këtë të mërkurë! Jepini më shumë hapësirë ?? ndjenjave tuaja, kohët e fundit ju keni lënë pas dore partnerin. Merrni iniciativën me më shumë vendosmëri, vështirë se do të merrni një refuzim për një ditë romantike me njeriun e zemrës.

Ujori

Disa të papritura të vogla të shkaktuara nga Hëna dhe Plutoni në armiqësi me shenjën tuaj nuk do ju favorizojnë për një ditë të qetë. Do të dekurajoheni kur të përballeni me vështirësi, prandaj sot duhet të merrni në dorë frerët e situatës për të arritur qëllimet tuaja.

Peshqit

Horoskopi ditor parashikon se  Hëna dhe Neptuni paraqesin një shenjë pozitive të kreativitetit juaj duke ju falur fat në çështjet me të cilat jeni duke u marrë. Megjithatë në dashuri do të përballeni me disa vështirësi, prandaj këshillohet të ruani qetësinë dhe mos t’i fryni zjarrit gjatë debateve.