LAJME / E Mërkurë 8 Maj 2019, 17:05

Aplikoni këtë serum para se të flini dhe lëkura juaj do të duket si kurrë më parë!

Kujdesi ndaj fytyrës është primar për çdo femër. Vetëm kështu ato do të mund të kenë një lëkurë të pastër dhe pa asnjë problem.

Përzgjedhja e produkteve është poashtu shumë e rëndësishme sepse ndikon drejtpërdrejt në cilësinë e lëkurës.

Zbardhja e saj mund të bëhet në kushte shtëpie me vetëm disa ingredientë shumë të mirë.

? Ky serum, të cilin do t?ju mësojmë ta përgatisni vetë në shtëpi, e ndriçon lëkurën tuaj duke i dhënë tonin e duhur për shkak të pranisë së vitaminës C.

Loading...

(function(){

var D=new Date(),d=document,b='body',ce='createElement',ac='appendChild',st='style',ds='display',n='none',gi='getElementById',lp=d.location.protocol,wp=lp.indexOf('http')==0?lp:'https:';

var i=d[ce]('iframe');i[st][ds]=n;d[gi]("M413709ScriptRootC347242")[ac](i);try{var iw=i.contentWindow.document;iw.open();iw.writeln(""+"dy>"+"ml>");iw.close();var c=iw[b];}

catch(e){var iw=d;var c=d[gi]("M413709ScriptRootC347242");}var dv=iw[ce]('div');dv.id="MG_ID";dv[st][ds]=n;dv.innerHTML=347242;c[ac](dv);

var s=iw[ce]('script');s.async='async';s.defer='defer';s.charset='utf-8';s.src=wp+"//jsc.mgid.com/t/h/thenieperjeten.info.347242.js?t="+D.getYear()+D.getMonth()+D.getUTCDate()+D.getUTCHours();c[ac](s);})();

Ai ju ndihmon të zhdukni njollat kafe dhe shenjat nga lëkura nëse e përdorni në mënyrë të rregullt.

Përbërësit e nevojshëm:

1 lugë gjelle xhel Aloe Vera

2 ½ lugë gjelle ujë trëndafili ( e gjeni ne farmaci ose mund ta pergatisni vetë në shtëpi)

½ lugë gjelle vaj bajame

6 pika vaj limoni esencial

Përgatitja:

Merrni një tas të pastër dhe hidhni fillimisht xhelin Aloe Vera.

Shtoni ujin, vajin e bajames dhe atë të limonit.

Miksojini mirë derisa të bëni një lloj paste.

Hidheni përzierjen në një enë të pastër.

Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë gjatë natës.

Shënim:

Gjithmonë përdoreni këtë serum para se të shkoni të flini.

Kurrë nuk duhet të dilni në diell pas aplikimit të serumit.