LAJME / E Hënë 4 Mars 2019, 18:06

ANTIBIOTIKU MË I MIRË QË I JEP FUND ÇFARËDOLLOJ PROBLEMI QË KENI ME VESHKAT

Qepët janë një nga ushqimet më të përdorura në kuzhinë. Ato përmbajnë minerale të panumërta, si klor, kalcium, magnez, hekur, jod, etj. Poashtu janë të pasura me vitamina A, B, C dhe E. Por, ato njihen tashmë edhe si një ilaç natyral që trajtojn ënjë sërë problemesh shëndetësore si ato të veshkave, infeksionet urinare, etj.

Nëse vuani nga veshkat, ne do t?ju tregojmë një trajtim të bazuar në lëng qepe, të cilin duhet ta ndiqni për 9 ditë në mënyrë që të pastroni plotësisht veshkat. Qepët veprojnë poashtu si një antioksidant , mbrojnë zemrën nga sëmundjet dhe përmirsojnë sistemin e frymëmarrjes.

Përbërësit:

2 qepë

2 litëra ujë

Përgatitja:

Për të përgatitur këtë lëng, duhet të grini 2 qepë dhe t?i hidhni në një enë me 2 litra ujë. Vendosini në zjarr të vlojnë sëbashku me pak majdanoz të grirë për më shumë shije. Majdanozi gjithashtu ndihmon veshkat të pastrohen akoma më mirë.

Kullojeni dhe hidheni lëngun në një enë të pastër. Ruajeni atë në frigorifer në mënyrë që ta përdorni herë pas here. Pini 2 gota në mëngjes me stomakun bosh dhe më pas prisni 30 minuta për të ngrënë mëngjesin. Rekomandohet ta konsumoni gjatë ditës dhe jo shumë në mbrëmje, sepse do t?ju duhet të shkoni në banjo shpesh (pak lëng limoni nëse dëshironi).

Ndiqeni këtë trajtim për 9 ditë dhe nuk do të keni më asnjë shqetësim me veshkat.