LAJME / E Diel 3 Shkurt 2019, 14:02

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani purrinj çdo ditë për një javë rresht

Një nga perimet më ushqyese nga të gjithë të tjerat është selino, që në gjuhën e popullit njihet edhe si ?purri?.

Kjo perime përmban sasi të mëdha të kalciumit, magnezit, kaliumit dhe vitaminave si K, A, B dhe C.

Gjithashtu ka shumë fito-ushqyes që përbëjnë selinon, të cilat kanë anti-oksidant të fortë dhe veti anti-inflamatore.

Prandaj, ato janë në gjendje të riparojnë dëmin që i bëhet ADN-së tonë nga toksinat, përmirësimin e komunikimit intracelular dhe rritjen e sistemit tonë imunitar.

Sipas shumë hulumtimeve, ju mund të parandaloni nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës me ndihmën e këtyre fito-ushqyesve.

Ja cilat janë disa nga përfitimet që mund t?i arrini nga selino:

? Rregullimi i pH-së tuaj në gjak

? Hidratimi i trupit tuaj

? Trajtimi i infeksioneve urinare

? Rregullimi i shtypjes së gjakut

? Përmirësimi i fertilitetit mashkullor

? Humbja e peshës

? Uljen e rrezikut nga gastriti dhe ulçera. /Lajmi.net/

[xyz-ihs snippet="You-tube"]