LAJME / E Hënë 15 Tetor 2018, 22:10

Mjeku me tha te haja për një muaj këtë ushqim,por pas një jave ndjeva diçka në zemër që më frikësoi

Natyra gjithmonë na ka ofruar përbërësit e nevojshëm për të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë.

Tani, ndërhyrja njerëzore dhe roli i shkencës në shoqëri kanë bërë që shumica prej nesh të përdorin trajtime të ndryshme dhe barna kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve pa e ditur se zgjidhja e vërtetë për të gjitha problemet tona shëndetësore është në natyrë. Sot duam të flasim për një nga ushqimet më të shëndetshme për organizmin tonë.

Njihuni me të gjitha përfitimet mbresëlënëse të ?chayote? për shëndetin:

Lufton kolesterolinNjë nga përfitimet më të fuqishme të chayote për shëndetin është se ajo përmban fibra të tretshëm, të cilat janë në gjendje për të pastruar gjakun tonë, duke hequr kolesterolin e keq.Parandalon kancerin.Chayote gjithashtu përmban nivele të larta antioksidantësh, të cilët ndihmojnë në luftimin e radikaleve të lira dhe parandalimin e fillimit të tumoreve në organizëm. Per me shume Shikoni Videon