LAJME / E Enjte 4 Tetor 2018, 21:09

Ju mund të humbisni deri në 18 kg në 1 muaj vetëm nëpërmjet kësaj recete!

Një pije natyrale e përdorur për të trajtuar shumë gjëra përgatitet me limon dhe fara chia. Kjo na ndihmon të parandalojmë gripin, të pastrojmë trupin dhe të parandalojmë ndërtimin e yndyrës. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz në mbarë botën kanë vendosur ta përfshijnë atë në dietën e tyre.

Nëse dëshironi të bëni atë, ne do t?ju tregojmë se si të përgatiteni lehtësisht në shtëpinë tuaj.

Perberesit:

Lëng limoni (1 kokerr)

Fara Chia (1 lugë gjelle).

Mjaltë (1 lugë gjelle).

Uji (1 gote e gjysem)

PËRGATITJA DHE PËRDORIMI:

Fillimisht i leme farat chia ne uje për të paktën 1 orë. Kur thithin ujin, ata duken si topa xhelatinoze për shkak të fibrave që ato përmbajnë. Pastaj hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe perziejini mirë. Pija e fuqishme e cila tret yndyrnat eshte gati!

Ky lëng i shijshëm duhet të konsumohet çdo ditë në mëngjes .

Limoni

Ai përmban shumë vitamina (B, C dhe P) dhe minerale të tilla si kalium, fosfor, fluor, natrium, magnez, hekur dhe kalcium.

Është pastrues i fuqishëm për trupin.

Ka shumë pak kalori (29 kalori në çdo 100 gram lëng).

Është e pasur me fibra që na ndihmon të eliminojmë toksinat nga trupi.

Farat Chia

Jane një antioksidant i fuqishëm natyror.

Kane një përmbajtje të lartë të fibrave, kalciumit, proteinave dhe acideve yndyrore omega 3.

Ata japin një ndjenjë të ngopjes që eliminon ankthin e ushqimit.

Redukton nivelet e sheqerit në gjak.

Edhe pse kjo pije është jashtëzakonisht e fuqishme për humbje peshe, është e nevojshme ta shoqërosh me një dietë të ekuilibruar dhe disa aktivitete fizike. Nëse veproni, do të keni rezultate të mahnitshme brenda një kohe të shkurtër!