LAJME / E Martë 2 Tetor 2018, 21:09

Mikja ime më tregoi trukun për ta bërë shtëpinë të mbajë erë të këndshme gjithmonë!

A nuk e adhuroni atë aromën që vjen nga shtëpia e mikeshës suaj? A nuk ju bën kuriozë se nga vjen kjo erë e mahnitshme?

Ju duhet sikur do të donit të kalonit pjesën tjetër të jetës tuaj atje. Shtëpia juaj mund të ketë erë shumë të këndshme, dhe të gjithë juve ju duhet vetëm ky truk i thjeshtë. Aromatizuesit e ajrit dhe qirinjtë aromatikë kanë përbërës dhe kimikate toksike.

Gjithçka ju duhet është pak sodë buke, vaj esencial, një pirun, një enë bosh qiriu, një çekiç dhe një gozhdë dhe një kavanoz me një kapak. Ky truk do të bëjë mrekulli për aromatizimin e banjos, dhomës së gjumit ose dhomës së ndenjes. Së pari, pastroni mbajtësen e qirinjve duke përdorur ujë të ngrohtë dhe sapun. Vendosni pak sodë buke dhe dy-tre pika vaj esencial dhe trazojeni mirë.

Nëse jeni duke përdorur një kavanoz shponi disa vrima në kapakun e tijme një çekiç dhe gozhdë. Hidhni sodë buke dhe vaj esencial. Kaq e thjeshtë. Kjo është mënyra më e lehtë për të bërë vetë freshener ajrit tuaj, dhe ne sugjerojmë që edhe ju ta provoni atë.

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t?i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak