Shpë rthim në një fabrikë në Greqi, humb jetën një person, pla gosen dy të tjerë(Detaje)

17

Një shpër thim ka ndodhur pasditen e së shtunës në fabrikën Pyrkal në Elefsina të Greqisë, ku mbeti i vr arë një person dhe u pl agosën rëndë dy të tjerë.

Shp ërthimi ndodhi në rrethana ende të panjohura, ndërsa u gjetën tre romë në vendin e ngjarjes.


Dy personat e lënduar u dërguan menjëherë në spital, ndërsa po zhvillohet një hetim paraprak për ngjarjen.