Pamje tmerruese, momenti kur nusja e veshur me fustanin e nusërisë përjeton ‘live’ shpërthimin (Video)

36

Shpërthimi në Bejrut të Libanit tronditi vendin dhe mbarë botën, teksa la qindra të vdekur e mijëra të plagosur, ndërsa mori përpara çfarë gjeti, pa treguar asnjë keqardhje.

Shpërthimi është përpjetuar nga qindra mijëra njerëz, por më së shumti nga kjo nuse, video e së cilës është kthyer në virale.


Siç shihet dhe në video, nusja përjeton tmerrin e madh, gjatë setit fotografik të dasmës, ku shfaqet e lumtur dhe e qeshur, por që shpërthimi e shtang dhe i prish çastet më të bukura të jetës. Në video, të filmuar nga Mahmoud Nakib, nusja më pas ikën nga vendi me të gjithë personat që ndodheshin me të.