E paprecedent/ Portokallia largohet nga Top Channel, ja çfarë po ndodh

27

Prej disa kohësh CNA.al ka raportuar përp lasje të ashpra mes Ben Blushit dhe drejtuesve të emisionit “Portokalli”, ndërsa ish-kreu i LIBRA-s, theksonte se do të largonte trupën e aktorëve.


CNA.al mësoi se për plasjet me Blushin kanë filluar në muajin Mars, si dhe ndërhyrjen e tij br utale për ndërprerejen e spektaklit humoristik Portokalli.
Kjo përp lasje e Blushit me aktorët dhe drejtuesit e Portokalli u shoqërua me largimin moderatores Xhemi Shehu dhe disa aktorëve të tjerë nga Top Channel.

Ndërkohë, sot është mësuar zyrtarisht se Ben Blushi është dorëzuar dhe prej disa kohësh ka filluar negociatat me stafin menaxhues të “Portokalli” dhe vetë aktorët. Mësohet se disa prej tyre u janë ngritur rrogat deri në 50%. Nga ana tjetër është negociuar fort që stafi të qendrojë dhe të mos ketë largime. Gjithashtu bëhet me dije se është kërkuar edhe rikthimi i moderatores Xhemi Shehu, e cila u largua pak kohë më parë. Nuk dihet ende nëse Xhemi do të jetë pjesë e sezonit të ri të Portokalli.