Nuk keni pse të harxhoni para, aplikojeni këtë përbërje të thjeshtë menjëherë dhe ju do te keni flokët që keni enderruar

33

Të gjithë str.esohemi kur shohim se sa flokë na bien për tokë. E vërteta është që rënia e 50-100 fijeve floku në ditë është normale. Nëse shihni që po humbisni më shumë, mund të ketë një pro. blem. Në vend që të bini pre e marketingut të shampove dhe produkteve të kushtueshme që premtojnë flokë të bukur e të dendur.Maska 100% natyrale për të cilën do të flasim në këtë artikull, është ideale për të përmirësuar shëndetin e flokëve, për t’i bërë ata më të plotë dhe për të ndaluar rënien.


Aplikimi njëherë në javë i kësaj maske mund t’ju sigurojë gjithë përfitimet e sipërpërmendura.

Përbërësit:

1 vezë mesatare
1 banane mesatare
1 lugë gjelle mjaltë
Përgatitja:

-Vendosni gjithë përbërësit në një blender.
-Miksojini përbërësit derisa të merrni një masë konistente.
Aplikojeni maskën në flokë të pastër dhe skalp jo të yndyrshëm në mënyrë që përbërësit e maskës të përthithen maksimalisht nga skalpi. Vendosni më pas një kapuç dushi dhe prisni për 1-2 orë. Më pas lani flokët me ujë.

Përbërësit e maskës bashkëpunojnë për të fuqizuar rrënjët e flokëve dhe për të parandaluar këputjen dhe rënien e tyre, por edhe stimulimn e flokëve të rinj.

Banania fuqizon seksionet e dë. mtu.ara të flokëve, mjalti përmban vitamina dhe minerale që stimulojnë rritjen e flokut dhe riparojnë flokët e dëmtuar, kurse birra luan shumë mirë rolin e balsamit pasi stimulon rritjen e flokëve, falë përbërësve që përmban.

Sigurisht, përbërësi me yll në këtë maskë është veza. Ajo përmban proteina të një cilësie të lartë, të cilat sigurojnë flokë të shëndetshëm dhe stimulojnë rritjen.