U testua disa herë për prekjen nga koronavirusi, Kancelarja gjermane Merkel del nga karantina

66

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dhënë fund karantinës së saj dhe u kthye në zyrë këtë të premte, sipas informacioneve të një një zëdhënësi të saj.


Merkel është testuar disa herë për koronavirusin e ri por ka rezultuar negative.

Ajo ishte vetë-karantinuar dhe po punonte nga shtëpia, pasi më 20 mars, mori një vaksinë nga një mjek, i cili më vonë u zbulua se kishte koronavirus.

Numri i të infektuarve në Gjermani ka arritur në 79, 696, dhe 1,017 vd ekje.