Lëngu i këtyre mollëve bën mrekulli! Detoksifikon e mëlçinë, zvogëlon rrezikun e diabetit, prostatës dhe kancerit të gjirit!

109

Sipas studimeve të fundit, lëngu i mollëve të quajtura: “Rose Apple” rrit aftësinë për të parandaluar kancerin, sidomos kancerin e prostatës dhe të gjirit.

Për fat të keq, këto mollë nuk mund ti gjesh kudo. Kjo do të thotë që duhet të vizitoni vendet tropikale për ti shijuar këto fruta.

Loading…

Hawai është vendi në SHBA ku mund t’i gjeni më lehtë. Më tej jashtë vendit ato janë të zakonshme në rajonet tropikale me reshje, duke përfshirë të gjithë Azinë Juglindore. Lëngu i pabesueshëm i këtij fruti mund të rregullojë gjithashtu nivelet e sheqerit në gjak dhe të parandalojë diabetin për shkak të profilit të tij të pasur ushqimor.

Sipas shkencëtarëve të përfshirë në studim, lëngu parandalon kancerin në mënyrë natyrale dhe pa efektet anësore të terapive konvencionale të kancerit si kimioterapia dhe rrezatimi.

Këtu janë përfitimet kryesore shëndetësore të lëngut të mollëve të kuqe:

Detoksifikon organizmin
Pastron mëlçinë dhe pastron gjakun
Përmirëson tretjen
Redukton ethet
Trajton infeksionet fungale dhe bakteriale
Redukton konfiskimet epileptike
Redukton oksidimin e kolesterolit LDL dhe parandalon një sërë problemesh kardiovaskulare
Rrit sistemin e imunitetit
Parandalon lloje të caktuara të kancerit
Komponentët kryesorë në lëngun e këtij fruti janë vitaminat A dhe C, të cilat mbështesin sistemin tonë imunitar dhe janë efektive kundra një sërë sëmundjesh të rënda, përfshirë kancerin e prostatës dhe të gjirit.

Lëngu është gjithashtu një insekticid natyror dhe agjent antibakterial që mund të trajtojë ethet e shkaktuara nga infeksionet virale dhe bakteriale. Për më tepër, shumëllojshmëria e vitaminave dhe mineraleve në lëng mund të rregullojë nivelet e sheqerit në gjak, duke trajtuar dhe parandaluar infeksionet.

Duke marrë parasysh përfitimet e saj të pabesueshme shëndetësore, duhet të filloni ta pini këtë lëng çdo ditë.

Ajo do të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe do t’ju mbrojë nga një sërë problemesh serioze shëndetësore, duke përmirësuar në mënyrë efektive shëndetin tuaj të përgjithshëm!